20:36 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Veseli: 105 vjetori i pavarësisë i gjen shqiptarët si komb më të fortë se kurrë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka marrë pjesë në pritjen e Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë, për nder të 105 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë.

“Në pritjen e Ambasadës së Republikës së Shqipërisë, për Festën e 28 Nëntorit. 105 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë i gjen shqiptarët si komb më të fortë se kurrë, më të konsoliduar dhe më të sigurt për të ardhmen euro-atlantike”, ka shkruar Veseli në faqen e tij në Facebook.