16:28 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Vetëm kaq është përqindja e fletëvotimeve të pavlefshme në Prishtinë

Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Arban Abrashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës ishin dy kandidatët që u ballafaquan në balotazhin e së dielës.

Por është pikërisht komuna e Prishtinës e cila nuk ka një rezultat përfundimtar për arsye të pritjes së votave me kusht dhe atyre të mërgimtarëve.

Por ajo çfarë bie në sy në informacionet e KQZ-së është numri i fletëvotimeve të pavlefshme dhe të zbrazëta në  balotazh, shkruan Indeksonline.

Vetëm 1.30 përqind është numri i fletëvotimeve të pavlefshme në kryeqytet./Indeksonline/