17:31 / E Diele, 12 Korrik 2020 / indeksADMonline

Vetëm ose në çift, këto 3 gjëra do t’ju ndihmojnë të rizbuloni erosin

Tashmë prej 5 javësh në karantin dhe dërsa jeta ”ngadalësohet”, disa ëndërrojnë ta kompensojnë me shpeshtimin e seksit. Erotizmi është një lloj kulture dhe duke e rizbuluar atë, ju do të rrisni domosdoshmërisht zgjerimin e fantazisë dhe repertorin  praktik – i cili do t’ju vlejë shumë pas pandemisë.

1. MBANI NËN KONTROLL ANKTHIN

Varësia ndaj  informacionit për Koronavirusin jo vetëm që na mban në ankth të vazhdueshëm, por kjo zhurmë nuk lë vend për imagjinata të tjera, veçanërisht erotike. Ankthi komprometon si eksitimin ashtu edhe motivimin. Sidoqoftë, problemi dhe zgjidhja bashkohen, pasi seksi është një anti-stres natyral.

2. RROFTË MASTURBIMI!

Mësoni të (ri) zbuloni trupin tuaj, duke marrë kohën tuaj, duke përdorur lojra të ndryshme fantazie dhe duke prekur zona që si keni testuar më parë. Zakonet tona janë ndryshuar … prandaj ndryshoni masturbimet tuaja!

3. PORNO, POR KUJDES!

Konsumi i pornos është rritur për 11.6% në të gjithë botën krahasuar me fillimin e shkurtit, sipas statistikave të Pornhub, Franca tregon një rritje prej 38.2%  dhe Spanja 61.3%. Pse jo, por ki kujdes nga varësia, ose shih bashkë me partnerin, mund të jetë argëtuese.