19:56 / E Mërkurë, 07 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Vetëm pse i kërkoi ta pastronte dhomën e tij, 11 vjeçari vret gjyshën dhe më pas vetën

Të gjithë ditën të shtunën, Yvonne Woodard dhe Doyle W Hebert u përpoqën të merrnin nipin e tyre 11-vjeçar për ta pastruar dhomën e tij në shtëpinë e tyre në Litchfield Park, Arizona, rreth 20 kilometra në veri-perëndim të Phoenix.

Në fund të pasdites, çifti, i cili kishte kujdestarinë e fëmijës, u ul në dhomën e tyre të ditës për të parë televizionin, shkruan The Independent.

Më pas, sipas një deklarate të rreshterit Joaquin Enriquez, një zëdhënës për Zyrën e Sheriffit të Qarkut Maricopa, djali, emri i të cilit nuk u bë i ditur, mori pistoletën e z. Hebert, doli pas çiftit dhe qëlloi me vdekje gjyshen e tij në pjesën e prapme të kokë, përcjellë Indeksonline.

Z. Hebert tha se vrapoi pas nipit të tij, por pastaj u kthye tek gruaja e tij për të dhënë ndihmën e saj të parë. “Dy sekonda më vonë, Doyle dëgjoi një tjetër të shtëna me armë dhe pa nipin të merrte disa hapa dhe më pas të rrëzohej në tokë; nipi kishte qëlluar veten “, tha deklarata. Djali më vonë vdiq./Indeksonline/