20:57 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Vetëvendosje organizoi kundërligjshëm bartjen dhe shtyrjen e njerëzve për të votuar (Video)

Kronika e mëposhtme ka xhirime ekskluzive.

Ajo tregon se si njerëz që u prezentuan si aktivistë të Vetëvendosjes kanë bërë transport të votuesve. Duke u paraqitur si OJQ, ata u telefononin qytetarëve dhe u ofronin transport për të votuar. Por, ata kishin ngatërruar numrat e telefonit dhe e telefonuan gazetaren e Klan Kosovës.

Natyrisht, ftesa nuk u refuzua.