17:44 / E Enjte, 26 Nëntor 2020 / B O

Veturat më të klikuara në Instagram

Janë të gjitha luksoze, të fuqishme dhe të shtrenjta makinat më të klikuara në Instagram, sipas faqes së specializuar ”Click4reg Private Plates”, shkruhet në revistën ”Vanityfair”.

Në vendin e parë renditet një Porsche, pasuar me tre modele në renditje.

Revista prezantoi jo vetëm makinat më të njohura dhe më të shiturat, por ato më praktiket.

Të 15 makinat më të klikuara nxjerrin në pah dy elemente, e para se përdoruesit e rrjetit social preferojnë modele luksoze dhe e dyta ata mohojnë markat prestigjioze italiane, që nuk shfaqen aspak në këtë renditje.

Sipas kësaj parade hit, Porsche Panamera merr medaljen e artë në vendin e parë me 334 000 hashtags, pasuar nga BMW 7 Series dhe Rolls Royce Phantom.

Sidoqoftë, markat britanike fitojnë në numër duke vendosur 8 makina në renditje, të ndjekura nga markat gjermane me 5 modele. /ATSH/