08:40 / E Hënë, 23 Prill 2018 / indeksADMonline

Vidhen plumbat e portretit tA� Adem Jashari nA� Prekaz (Foto)

NA� 20-vjetorin e rA�nies sA� heroit legjendar Adem Jashari, nA� kullA�n e JasharA�ve nA� Prekaz, Besart Gashi kishte vendosur qA� tA� formojA� njA� mozaik prej 200 mijA� gA�zhoja plumbash ku zbulohej portreti i Adem Jasharit.

Por mozaiku nA� fjalA� nuk A�shtA� mA� si nA� fillim. GA�zhojat me tA� cilat ishte punuar ky mozaik, dikush i ka vjedhur, shkruan Indeksonline.

KA�tA� gjA� e ka bA�rA� tA� ditur edhe vetA� autori, Besart Gashi.

Gashi ka thA�nA� se do tA� shkojA� sA�rish dhe do tA� kthejA� veprA�n nA� gjendjen e mA�parshme. Madje autori pretendon qA� me kA�tA� vepA�r tA� hyjA� edhe nA� librin Guines.