13:38 / E Hënë, 05 Mars 2018 / indeksADMonline

Vlora Çitaku: Më kërkove një varg për varr Drenicë, u bënë njëzet e tetë (Foto)

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku ka përkujtuar sot të rënët dhe të gjallët në familjen heroike Jashari.

Çitaku ka publikuar një fotografi të fëmijëve nga familja Jashari e realizuar sigurisht para 5 marsit 1998, transmeton Indeksonline.

Sot kur bëhen 20 vite nga rënia heroike e familjes Jashari, Çitaku ka publikuar fotografinë më një poezi shumë të bukur poshtë saj.