14:12 / E Hënë, 23 Nëntor 2020 / OSH

Volkswagen do të ndalojë prodhimin e Passat, fillimisht në SHBA, pastaj…

Volkswagen zyrtarisht ka njoftuar se nga viti 2023 nuk do të prodhojë më Passatin në SHBA.

Kjo nismë po shihet si fundi i këtij modeli dhe pas pak vitesh nisma e njëjt mund të aplikohet edhe në fabrikat tjera të kompanisë.

Pas tre vitesh, fabrika gjigante e Vokswagen në SHBA Chattanooga nuk do të prodhojë më Passatin, ndërsa e njëjta fabrikë do të fillojë prodhimet e modeleve elektrike./Indeksonline/