75 Mall Live Search
23:49 / E Enjte, 14 Shkurt 2019 / indeksADMonline

Vrasësi serial që mori jetën e 90 femrave vizaton portretet e viktimave

Një vrasës serial, i cili pranoi se kishte vrarë më shumë se 90 persona gjatë katër dekadave, ka filluar të pikturojë fotografi të disa prej viktimave të tij. FBI ka kërkuar ndihmë për identifikimin e tyre.

Sam Little, 78 vjeç, pranoi se vrau një person të pafajshëm në vitin 1970 dhe përsëriti aktin 92 herë më shumë gjatë 35 viteve të ardhshme, derisa ndaloi veprimin e tij të sëmurë në vitin 2005.

Prova historike e ADN-së rezultoi se u dënua për vrasjen e tre grave në vitin 2014, por në nëntor të vitit të kaluar, autoritetet thanë se kishte vrarë gati 100 femra.

Nëse pretendimet e tij do të provohen, Little do të renditet në listën e vrasësve serialë në botë.

Deri më tani, hetuesit kanë arritur të konfirmojnë 36 nga vrasjet e tij, të cilat kanë ndodhur kryesisht në Los Anxhelos dhe Uashington DC.