11:27 / E Diele, 24 Shtator 2023 / Gj. Sh

Vrasja e policit në Veri, Albin Kurti mban konferencë për media

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të mbajë një koferencë për media, pas sulmit të Policisë së Kosovës në Zveçan, ku mbeti i vrarë një policë dhe u plagosen dy të tjerë.

Konferenca do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, më fillim nga ora 12:00.

I pranishëm në konferencë bashkë me kryeminstrin Kurti, do të jetë edhe  zëvendësdrejtori Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Fehmi Hoti./IndeksOnline/