19:52 / E Diele, 11 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Vuçiq i vetmuar në Paris, nuk e shoqëron as presidenti malazez

Emra shumë të rëndësishëm qëndruan këto ditë në Paris të Francës.

Përpos liderëve të vendeve më të mëdha të botës, të pranishëm  në  100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore ishin edhe presidenti kosovar, Hashim Thaçi, ai i Shqipërisë Ilir Meta si dhe presidenti malazez,Milo Gjukanoviq si dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Por, ajo çfarë ka rënë në sy përgjatë kësaj ceremonie ishte mos-afrimi i liderëve me presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Fotografi të realizuara nga Indeksonline

Madje në parakalim Vuçiq ishte krejtësisht i vetëm,  nuk u shoqërua as nga presidenti malazez, Milo Gjukanoviq, transmeton Indeksonline.

Për dallim nga ai, të bashkuar në parakalim janë parë: Thaçi, Meta si dhe vetë Gjukonoviq./Indeksonline/