09:15 / E Martë, 19 Dhjetor 2017

Vuçiq sot takohet me Putinin në Moskë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Moskë me presidentin rus Vladimir Putin.

Presidenti serb njoftoi se ky takim do të jetë më i gjatë deri më tani dhe do të zgjasë më shumë se dy orë e gjysmë si dhe do të mbulojë disa tema, duke përfshirë zhvillimin e marrëdhënieve ekonomike.

Ai ka theksuar se ka shumë nga punëtorët serb që punojnë në Rusi, si për “kompanitë tona ruse , dhe se gjithashtu do të diskutojnë statusin e tyre”, raporton Tanjug,

Mos i humb