20:06 / E Enjte, 10 Tetor 2019

VW Amarok fiton garën e konkurrencës

CarWow vuri në linje Ford Ranger Raptor të ri kundër motorit më të fuqishëm VW Amarok V6 TDI dhe Mercedes X350d V6 ndërsa sillte së bashku poashtu Raptorin origjinal F150 që përdor një motor benzine V8.

Rezultati ishte mjaft befasues, pasiqë pritej që kamionçina amerikane me fuqi V8 ta fitonte me lehtësi këtë, por me sa duket VW Amarok kishte plane të tjera. /IndeksOnline/