14:55 / E Enjte, 01 Nëntor 2018 / indeksADMonline

WhatsApp gjeti një vend për të shfaqur reklama

WhatsApp thotë se shërbimi i mesazheve do të fillojë të shfaqë reklama së bashku me funksionin e saj të Statusit popullor.

Ky funksion ju lejon të shtoni një kombinim të tekstit, fotove dhe videove në profilin tuaj, të cilat janë të koduara në të njëjtën mënyrë si mesazhet tuaja.

Përditësimet e statusit janë të dukshme për kontaktet tuaja për 24 orë përpara se të zhduken. Me këtë veçori, WhatsApp synon që të rrisë dukshëm përfitimet e kompanisë./Indeksonline/

Temat: