19:38 / E Enjte, 21 Qershor 2018

Xhafaj takon homologun gjerman: Dritë jeshile për hapjen e negociatave…

Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj eshte pritur ne Berlin nga ministri Federal i Brendshëm Horst Seehofer. Pas ketij takimi, ministri Xhafaj shkruan në twitter dhe jep lajmin e mire per vendimin e Gjermanise per negociatat e Shqiperise:

“Bashkë me drejtues të lartë të PSH në vizitë zyrtare në Gjermani. Mirënjohje dhe falënderim për mbështetjen e plotë dhe të dpd që partnerët gjermanë i japin Policisë në luftën kundër krimit. Rikonfirmim i dyanshëm i angazhimit për thellim të bashkëpunimit, tani dhe në të ardhmen Sapo përfundova një takim shumë miqësor dhe produktiv me Ministrin e Brendshëm Federal, z.Seehofer. Gjermania mbështet integrimin e Shqipërisë në BE. Dritë jeshile për hapjen e negociatave. Seehofer në gjurmët e paraardhësit të tij F.J.Strauss. Mirënjohje pafund Gjermanisë mike!”