23:12 / E Shtunë, 09 Qershor 2018 / indeksADMonline

Xhaferi tregon se sa i kushtoi iftari që shtroi për Ramazan

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë Xhafer Tahiri është i vetmi nga homologët e tij që për cdo fundjavë publikon shpenzimet javore të zyrës së tij.

Tahiri që nga marrja e pushtetit në këtë komunë, ka bërë publike shpenzimet e zyrës së tij, duke u treguar kështu transparent me vushtrriasit, shkruan Indekosnline.

Për këtë javë, pra nga 4 deri me 8 qershor, zyra e tij ka shpenzuar mbi 2 mijë euro. Kjo shumë është e lartë për dallim nga javët e tjera, kjo për shkak se kryetari Tahiri para disa ditësh ka organizuar iftar që i kushtoi1 mijë e 576 euro.

“Shpenzimet e Kryetarit 59.00 euro

Organizimi i Iftarit nga Kryetarit i Komunës për biznese dhe përfaqësues të ndryshëm të komuniteteve në Vushtrri 1576.00 euro” thuhet në një njoftim.

Kryetari i Komunës, Xhafer Tahiri bënë të ditur se vazhdimisht do të bëjë publike të gjitha shpenzimet e Zyrës së kryetarit të Komunës, por edhe shpenzimet e Komunës në përgjithësi./Indeksonline/