09:27 / E Hënë, 04 Mars 2024 / L K

Xhaka shpëtoi mirë, mund të mbetej jashtë Euro 2024

Granit Xhaka ka patur fat dje në një rast në ndeshjen ndaj Koln.

Ndaj tij pati një start të rrezikshëm i cili mund t’i kushtonte shumë.

Thilman e shkeli në thembër nga mbrapa pas 14 minutash lojë. Xhaka u inator me kundërshtarin dhe tentoi të qëroi hesapet në fushë me të.

Gjyqtari pasi shikoi VAR-in u detyrua ta përjashtoi Thillman nga loja.

Në rast se do të lëndohej në thembër, sezoni për Xhakën do të perfundonte dhe më shumë gjasë edhe Euro 2024./Indeksonline//Indeksonline/