16:47 / E Shtunë, 25 Mars 2023 / Gj. Sh

Xhaka starton për Zvicrën ndaj Bjellorusisë, formacionet zyrtare

Kombëtarja e Zvicrës luan sot kundër Bjellorusisë.

Ndeshja është e vlefshme për kualifikimiet e Kampionatit Evropian ”Euro 2024”, shkruan IndeksOnline.

Futbollisti kosovar, Granit Xhaka, është pjesë e formacionit startues dhe po ashtu edhe kapiten i skuadrës.

Formacionet zyrtare: