16:16 / E Hënë, 06 Korrik 2020 / indeksADMonline

Xhamia dhe Kisha ndajnë një oborr në Ferizaj, ja çka thotë kryetari

Jo çdokund mund të shihet në një oborr Xhamia dhe Kisha.

Por në Kosovë kjo gjë është e mundshme, madje në qytetin e Ferizajt, shkruan Indeksonline.

Kryetari, Agim Aliu thotë se kjo flet mbi për gjitha për kulturën e ferizajasve dhe lartësinë e emancipimit fetar e kulturor.

Image may contain: sky and outdoor
Image may contain: sky and outdoor
Image may contain: sky and outdoor