18:49 / E Hënë, 15 Prill 2024 / Gj. Sh

Ylli i Bayern Munich do të mungojë ndaj Arsenalit

Arsenali udhëton në Gjermani këtë javë dhe duhet të mundë Bayern Munich për të përparuar në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Arsenali duhet të mposhtë gjigantët gjermanë Bayern Munich në terrenin e tyre në shtëpi këtë javë për të kaluar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, por do t’i jepet një motiv pasi nikoqirët po përballen me një krizë të vogël lëndimesh.

Serge Gnarby, i cili shënoi një gol kundër ish-klubit të tij në Emirates Stadium javën e kaluar, pritet të mungojë në ndeshjen e dytë.

28-vjeçari nuk do të luajë për Bayern Munich dhe kjo i shkakton dhimbje koke Thomas Tuchelit.