23:49 / E Diele, 31 Maj 2020

Ylli i NBA i bën për spital një burrë, ia theu gjamin e veturës

Ylli i NBA, JR Smith ka rrahur gjatë ditës një person që dyshohet se i dëmtoi veturën e tij gjatë protestave që po zhvillohen në LA.

Në një video të publikuar nga mediat amerikane shihet ish-basketbollisti i Cleveland duke shqelmuar një person.

Më pas ai ka reaguar në rrjetet sociale duke treguar arsyen e sulmit.

Një prej këtyre djemve të bardhë nga mbreti nuk e dinte se ku po shkonte dhe theu dritaren e veturës sime”.

Smith thotë se incidenti NUK ishte ushqyer nga raca ose urrejtja – ishte thjesht hakmarrje për rrëmujë me kamionin e tij.

Ai nuk e dinte dritaren e të cilit e theu dhe e mori hakun e tij”. /IndeksOnline/

Mos i humb