21:48 / E Hënë, 15 Prill 2019

Youtube krahason zjarrin e ‘Notre Damit’ me sulmet terroriste të 11 shtatorit

Youtube gjatë transmetimit të djegies së katedrales së ‘Notre Damit’, ata kanë bërë një krahasim që nuk i ka pëlqyer aspak njerëzve.

Kompania gjigante gjatë transmetimit ka nxjerrë një paragraf ku e ka krahasuar,  këtë ngjarje me atë të sulmeve të 11 Shtatorit në ShBA.

Një nga zëdhënësit e Youtube-s për CNN është shprehur se janë duke e hetuar këtë rast.

“Këto panele janë shkaktuar në mënyrë algoritme dhe sistemet tona ndonjëherë bëjnë thirrje të gabuara. Ne po i çaktivizojmë këto panele për rrjedhat e drejtpërdrejta të lidhura me zjarrin”, u shprehë zëdhënësi i Youtube-s për CNN.

Zjarrfikësit ende janë duke tentuar ta shuajnë zjarrin./Indeksonline/