13:11 / E Diele, 20 Shtator 2020

Youtube sfidon TikTok-in

Youtube ka vendosur ta sfidoj rrjetin social, TikTok.

Duke e parë që TikTok mund të zhduket nga ShBA-të, Youtube ka vendosur që t’i bëj konkurrencës fenomenit të 2020-së

Të hënën, YouTube njoftuar zyrtarisht tipari i tij i ri YouTube Shorts, i cili duket dhe tingëllon shumë si aplikacioni viral i videos TikTok, shkruan Mashable.

Sipas YouTube, Shorts është një “mënyrë e re për të shprehur veten në 15 sekonda ose më pak”.

YouTube Shorts do të sigurojë një numër mjetesh për të lejuar krijuesit të bëjnë video në telefonat e tyre celular.

Ashtu si me TikTok, ju do të jeni në gjendje të rrëshqitni lehtë lart ose poshtë për të kaluar në videon tjetër.