23:29 / E Premte, 10 Korrik 2020 / indeksADMonline

Zara Larsson publikon projektin “Love Me Land”

Zara Larsson ka lansuar projektin e saj të ri “Love Me Land” i cili u publikua edhe me videoklipi!

Kjo shënon daljen e parë të Zara të vitit 2020 dhe është një këngë e shkruar nga ajo me Justin Tranter dhe Julia Michaels.

“Kam shkruar ‘Love Me Land’ me miqtë e mi Justin dhe Julia pas një periudhe të gjatë shkrimi për albumin tim ndërkombëtar. Ndihej si një lloj momenti e eureka ’për të kuptuar udhëtimin që kam vazhduar për të zbuluar se çfarë është të jesh femër dhe artiste,” tha Zara në një deklaratë.

Ajo shtoi, “Kënga ka të bëjë me të rënit aksidentalisht në dashuri, por duke e zotëruar atë, dhe unë mendoj se ndërthur dy gjëra që i dua dhe i bëj mirë – fuqizimi i femrave dhe bandat e popit! Për momentin, ne të gjithë jemi duke përjetuar këtë botë të frikshme të panjohur dhe duhet të durojmë disa realitete të vështira; Shpresoj se kjo mund të sigurojë një arratisje të vogël për të gjithë, sepse ndonjëherë vallëzimi mund të zgjidhë gjithçka, madje edhe vetëm për një moment. “

“Love Me Land” do të shfaqet në albumin e dytë të ardhshëm ndërkombëtar të Zara.

Video nuk është e qasshme në vendin tonë./Indeksonline/