22:11 / E Shtunë, 26 Tetor 2019 / indeksADMonline

Zbulohet plani i Realit për ta joshur Mbappen, ofron shumë marramendëse

Florentino Perez ka pasur një kohë të gjatë Kylian Mbappen në listën e tij të lojtarëve të dëshiruar. Ai ishte shumë afër tij në verën e vitit 2017, por në fund të fundit, francezi zgjodhi të bashkohej me PSG.

Përkundër kësaj përpjekjeje të pasuksesshme, Los Blancos nuk e ka harruar Mbappe dhe do të kthehet në verën e ardhshme. Sigurisht, gjithmonë nën premisën e mos hyrjes në një konflikt me parizianët, një klub me të cilin Perez ka një marrëdhënie të shkëlqyeshme me të dhe me të cilin nuk dëshiron të hyjë në një mosmarrëveshje.

Sidoqoftë, presidenti ka 300 milion euro gati për të nënshkruar superyllin francez, siç raportohet nga  Mundo Deportivo . Një nga faktorët që Madridi ka në favor është prania e Zinedine Zidane, e cila është një admirues i Mbappe dhe bashkëkombas gjithashtu.

Përveç kësaj, apeli i Ligës së Kampionëve që grumbullon Real Madrid është një faktor tjetër me të cilin klubi do të provojë për të bindur Mbappe.

Sulmuesi ka një kontratë me PSG deri në vitin 2022 dhe deri më tani ai po refuzon të rinovojë, përkundër ofertave që klubi francez po i bën (thuhet se një kontratë prej 37 milion eurosh në sezon). Sidoqoftë, Mbappe nuk është i bindur nga kjo shumë e parave dhe dëshiron të fitojë tituj të rëndësishëm, siç është Champions League, e cila ka qenë një qëllim i paarritshëm për klubin deri më tani.

Për më tepër, marrëdhënia midis Mbappe dhe Tuchel nuk duket të jetë më e mira. E gjithë kjo mund të lehtësojë një lëvizje të ardhshme të superyllit francez në Santiago Bernabeu. Por tani për tani, Real Madrid është vetëm në fazën e planifikimit./Indeksonline/