09:18 / E Mërkurë, 28 Shkurt 2024 / k.v

Zelensky takohet me Ramën në Tiranë para Samitit për Ukrainën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u takua me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në Tiranë para mbajtjes së Samitit për Ukrainën.

Në samit do të marrin pjesë disa liderë të Evropës juglindore.

Udhëheqësi ukrainas ka mbërritur në Tiranë pak para mesnatës, sipas ministrit shqiptar për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.