18:16 / E Mërkurë, 23 Shtator 2020

Zemaj-deputetëve: Vendoseni interesin e qytetarëve para interesit personale, votojeni Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka deklaruar se në pakon për zbatimin e programit për Rimëkëmbjes Ekonomike, Qeveria ka paraparë të ndaj edhe një fond rezervë për dhe rreth pandemisë.

Zemaj u bëri ftesë deputetëve të Kuvendit të Kosovës që para interesave të veta të vendosin interesin e qytetarëve dhe ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, raporton Indeksonline.

“Çdo herë kur bëhet fjalë për interesin e shtetit dhe qytetarëve, kemi ditë të tregojmë pjekuri e të punojmë bashkë. Andaj, është koha nesër ta dëshmojmë këtë”, shtoi ai.

Zemaj theksoi se Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike i duhet vendit dhe shëndetësisë tonë!./Indeksonline/