12:00 / E Martë, 22 Janar 2019

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, njihuni me rivalen e Trump

Donald Trump ka mësuar emrin e rivales për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020.

Bëhet fjalë për Tulsi Gabbard, e cila pritet të marrë besimin e partisë demokrate në zgjedhjet presidenciale. Lajmi është konfirmuar nga vetë 37 vjeçarja, e cili për “Yahoo News” ka theksuar:

“Sa herë që hidhem në ujë ndjehem më e lirë, ndihem e frymëzuar, ndihem e motivuar, “-tha Gabbard.

Indianja, kandidate potenciale e zgjedhjeve presidenciale ka hobi sërfin dhe shpreson që në vitin 2020 të bëhet pronare e “Shtëpisë së Bardhë”.