10:14 / E Martë, 02 Tetor 2018 / indeksADMonline

Zhduket në borë, skiatori rrezikon vdekjen

Ngjarja ka ndodhur në malet Savoie të Francës teksa disa skiator po sfidonin vetën në këto shtigje.

Por teksa njëri nga ta po rrëshqiste, rrëzohet dhe një top i madh bore bie mbi të duke e mbuluar tërësisht.

Të gjithë i kap paniku, madje edhe vet skiatorin e ngujuar, i cili kishte menduar se po rrezikon që të vdes për shkak të borës së madhe.

“Do të vdes këtu” dëgjohet duke thënë skiatori.

Por, për fat të mirë me bashkëpunimin e të gjithë ekipit ata arrijnë ta nxjerrin shëndosh dhe mirë nga bora./Indeksonline/

Temat: