16:17 / E Premte, 23 Gusht 2019

Zidane dërgon një mesazh të qartë për yllin e Real Madridit

Zinedine Zidane ka këmbëngulur që ai dëshiron që Keylor Navas të mbetet në klub mes spekulimeve të vazhdueshme për të ardhmen e tij.

32-vjeçari është me gjigantët spanjollë që nga viti 2014 dhe ka vazhduar të bëjë 162 paraqitje për klubin ndërsa luan një rol kryesor në suksesin e tyre vitet e fundit, transmeton Indeksonline.

Sidoqoftë, pozicioni i tij ka ndryshuar që nga ardhja e Thibaut Courtois verën e kaluar, që pritet të jetë zgjedhja e parë e Zidane këtë sezon.

Mbase duke pasur parasysh këtë, është sugjeruar që Navas dëshiron një dalje, siç theksohet nga ESPN , me Paris Saint-Germain të mbrojtur si një destinacion të mundshëm.

Zidane ka këmbëngulur që ai dëshiron që Navas të qëndrojë dhe dërgoi një mesazh shumë të qartë në lidhje me qëllimet e tij që spekulimet të ndalen.

“Unë nuk mund ta imagjinoj skuadrën pa të, ai është një lojtar i rëndësishëm; ai gjithmonë ka qenë dhe gjithmonë do të jetë, “tha ai. “Unë nuk po mendoj për këtë mundësi. Ai nuk më ka thënë që dëshiron të largohet, është këtu dhe dëshiron të luajë, gjë që është shumë e rëndësishme për ne”./Indeksonline/.