16:51 / E Mërkurë, 26 Qershor 2019

Zjarr në Fushë Kosovë, po digjet deponia, rrezikon biznesin afër

Një depo është përfshirë nga zjarri para pak minutash në Fushë Kosovë.

Lexuesit e Indeksonline kanë dërguar pamje, ku shihet edhe një sasi e madhe mbeturinash afër zjarrit.

Sipas tyre, nga flakët po rrezikohet edhe një objekt që ndodhet afër depos, pasi që zjarri është i madh.

Raportohet se depoja ishte e letrave dhe për këtë arsye edhe flaka është shpërndarë shumë shpejt.

Në vendin e ngjarjes kanë dal menjëherë ekipet policore dhe ato të zjarrfikësve, të cilët po merren me rastin. /Indeksonline/