13:54 / E Hënë, 08 Janar 2018 / indeksADMonline

Zvicër: Gjenden dy gra të vrara, arrestohet një kosovar si i dyshuar

Dyshimet shkojnë në drejtim të një delikti që ka të bëjë me marrëdhënie familjare. Dyshohet se viktkmat dhe dorasi janë në lidhje familjare mes vete”

Në Hausen, Kantoni Aargau në Zvicër, policia ka gjetur në një banesë trupat e pajetë të dy grave, njofton Albinfo.ch.

Një zëdhënëse e Policisë Kantonale ka thënë për mediat se në lidhje me këtë krim ka arrestuar një kosovar të dyshuar të moshës 54 vjeçare, shkruan 20minuten.ch.

Kufomat e dy viktimave janë gjetur në një ndërtesë banimi familjar në Hausen.

“Dyshimet shkojnë në drejtim të një delikti që ka të bëjë me marrëdhënie familjare. Dyshohet se viktimat dhe dorasi janë në lidhje familjare mes vete”, ka thënë zëdhënësja.

Policia ka deklaruar se pasditen e sotme do të dalë me informata më të detajuara lidhur me rastin.