15:16 / E Premte, 26 Qershor 2020 / indeksADMonline

Zvicra bën hap gjigant, gati të ja ‘rrëmbej’ Kosovës, Kemal Ademin

Federata e Futbollit të Zvicrës ka marrë dritën jeshile nga FIFA që kosovari, Kemal Ademi  të mund ta përfaqësoj kombëtaren helvetike.

Këtë e ka bërë të ditur faqja zyrtare e federatës së Zvicrës, transmeton Indeksonline.

Vlen të kujtojmë që edhe Kombëtarja e Kosovës është e interesuar për ta marrë Kemal Ademin.

Ademi ka jetuar në Zvicër që nga viti 2002 dhe është bërë shtetas zviceran që nga viti 2011.

24 vjeçari është lojtar i Baselit dhe është ndër më të mirët në Ligën e Zvicrës./Indeksonline/