21:13 / E Enjte, 02 Korrik 2020

Zyrtare: 11-shja e Real Madrid për sonte, fitorja e afron me titullin

Sonte nga ora 22:00 do të luhet ndeshja mes Real Madridit dhe Getafes në kuadër të javës së 33-të në La Liga.

Në rast se fiton Real Madrid, atëherë do të shkëputej katër pikë nga përcjellësi, Barcelona që është në pozitën e dytë, transmeton Indeksonline.

Dy ekipet tashmë kanë publikuar formacionet me të cilat do të startojnë.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Mendy, Modric, Casemiro, Kroos, Isco, Benzema, Vinicius.

Getafe: Soria. Olivera Miramontes, Etexeita, Dakonam, Suarez, Cucu, Arambarri, Timor, Maksimovic, Nyom, Mata./Indeksonline/  

Mos i humb