17:09 / E Mërkurë, 23 Shtator 2020

ZYRTARE: Ansu Fati bëhet pjesë e ekipit të parë të Barcelonës


Sulmuesi i Barcelonës B, Ansu Fati sot dhe zyrtarisht ka kaluar te klubi i parë katalanas, kjo si shkak i paraqitjeve të tij fantastike.

17-vjeçari ka arritur sot marrëveshje me klubin, ku do ta mbajë edhe fanellën me numrin 22’të, shkruan IndeksOnline

Lajmin për kalimin e Fatit te klubi i parë e ka bërë të ditur vet skuadra e Barcelonës përmes një postimi zyrtar në ‘Twitter”.