17:04 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Zyrtare: Anulohet super meçi, Haye – Bellew (Foto)

Meçi interesant mes David Haye dhe Tony Bellew është shtyrë për një kohë të pacaktuar.

Kjo për shkak se boksieri, Haye ka pësuar një lëndim në kraharorin e tij, dhe është detyra ta shty meçin e 17 dhjetorit për një ditë tjetër, transmeton IndeksOnline.

Sipas mediave britanike, Haye dhe Bellew do të takohen në vitin e ri 2018.

Menjëherë pas këtij lajmi, Bellew ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, por pa fjalë vetëm me një “smile” si i dëshpëruar./IndeksOnline/