21:56 / E Martë, 07 Korrik 2020 / Ensar Ramadani

Zyrtare: Arbnor Morina bëhet trajner i Arbërisë

KF Arbëria ka arritur marrëveshje me trajnerin e shquar, Arbnor Morinën.

“Trajneri Morina punën me KF Arbëria do ta fillojë pas përfundimit të kampionatit të Ipko Superliges ngase momentalisht është angazhuar me KF Flamurtari.

Në këtë rast KF Arbëria, aventurën e re në Superligen e Kosovës do ta filloje me një trajner si Arbnor Morina.

Kryesia KF Arbëria i dëshiron mirëseardhje njëkohësisht shëndet dhe suksese trajnerit Morina”, njofton klubi nga Dobraja.

Morina aktualisht është drejtor sportiv te Flamurtari. Sezoni i ardhshëm do të jetë i pari në elitë për Arbërinë.