20:49 / E Mërkurë, 01 Korrik 2020 / C E

Zyrtare: Basketbollisti Kosovës bëhet me skuadër të re

Basketbollisti i Kombëtares së Kosovës, Mikaile Tmusic është bërë me skuadër të re.

Fundori tashmë është prezantuar te skuadra malazeze, KK Podgorica.

Së fundi, Tmusic ishte pjesë e Sigal Prishtinës, ku luajti për dy vite.

Ndërsa, më parë në Superligën e Kosovës ndjërsiti fanellën e Bashkimit.

Tmusic, është nga Mali i Zi, por prindërit e tij janë të lindur në Kosovë, dhe kjo ka bërë që ai të vesh fanellën e Kombëtares tonë.