15:07 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018

Zyrtare: Dortmundi transferon mbrojtësin e Real Madridit (Foto)

Skuadra e Borussia Dortmund ka arritur marrëveshje me Real Madridin për transferimin e mbrojtësit, Achraf Hakimi.

Mbrojtësi anësor ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me lojtarin nga Maroku, por vetëm në formë huazimi me të drejtë blerje, shkruan IndeksOnline.

19-vjeçari ishte futbollist i Ofigevi, por në vitin 2006 ishte transferuar në akademinë e Realit.

Ai për madrilenët bëri afro 10 paraqitje dhe shënoi 2 gola./IndeksOnline/