16:20 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Gjyqtari mA� i urryer te Juventusi do tA� drejtoi kA�tA� finale

Michael Oliver A�shtA� emA�ruar si arbitA�r pA�r finalen e FA Cup nA� mes tA� Manchester United dhe Chelsea mA� 19 maj.

FinalistA�t e Wembley do tA� shohin Oliverin qA� tA� zyrtarizojA� ndeshjen e tij tA� parA� tA� kupA�s qA� nga ndeshja e dytA� e LigA�s sA� KampionA�ve nA� mes tA� Real Madridit dhe Juventusit, i cili pA�rfundoi me polemika.

Oliver i dha Madridit njA� penallti vendimtare nA� sekondat e fundit, tA� cilin Cristiano Ronaldo e transferoi nA� gol.

Kapiteni i Juventusit Gianluigi Buffon, i cili u pA�rjashtua nga Oliver pA�r protesta tA� tij pas dhA�nies sA� penalltisA�, pretendoi se zyrtari anglez e ka “qesen e plehrave nA� vend tA� zemrA�s” nA� komentet e tij tA� zemA�ruara pas ndeshjes.

FA konfirmoi tA� martA�n se Oliver do tA� arbitrojA� finalen e muajit tA� ardhshA�m, dhe do tA� asistohet nga Lee Betts dhe Ian Hussin dhe zyrtari i katA�rt Lee Mason. /IndeksOnline/