21:57 / E Hënë, 30 Korrik 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Ish-lojtari i Manchesterit rikthehet në Europë, kjo është skuadra e re (Foto)

 Futbollisti i njohur për publikun, Anderson Oliviera është bërë me skuadër të re.

Ish-ylli i Manchester Unitedit ka nënshkruar kontratë tri-vjeçare me skuadrën nga Turqia, Adana Demirspor, shkruan IndeksOnline.

30-vjeçari gjatë karrierës së tij ka luajtur për klubet e ndryshme si: Porto, United, Fiorentina, Internacional dhe Coritiba.

Anderson në vitin 2008 fitoi çmimin e “Golden Boy”, por gjatë karrierës pati një rënie drastike.

Demirspor bën gara në Ligën e Parë të Turqisë./IndeksOnline/