16:46 / E Hënë, 21 Maj 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Italia largon nga lista futbollistin e Chelseat dhe Juventusit (Foto)

Kombëtarja e Italisë ka publikuar para disa dite listën e futbollistëve që do të luajnë në miqësoret e muajit maj dhe qershor.

Edhe pse ishin në listë, Emerson dhe Marchisio kanë humbur vendet në ekip, për shkak se Chelsea dhe Juventusi kanë deklaruar se futbollistët janë të lënduar, shkruan IndeksOnline.

Trajneri i ri i Azzurëve, Roberto Mancini, ka rikthyer në skuadër sulmuesin Mario Balotelli për miqësoret e muajit maj dhe qershor.

Italia do t’i zhvilloj tri miqësore gjatë këtij muaji dhe muajit të ardhshëm, me Arabinë Saudite, Francën dhe Holandën./IndeksOnline/

Portierë : Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Genoa), Salvatore Sirigu (Torino);
DefendersLeonardo Bonucci (Milan), Mattia Caldara (Atalanta), Domenico Criscito (Zenit St Petersburg), Danilo D’Ambrosio (Inter), Mattia De Sciglio (Juventus), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus), David Zappacosta (Chelsea);
Mesfushorët : Daniel Baselli (Torino), Giacomo Bonaventura (Milan), Bryan Cristante (Atalanta), Alessandro Florenzi (Roma), Frello Jorge Luiz Filho Jorginho (Napoli), Rolando mandragora (Crotone), Lorenzo Pellegrini (Roma);
Sulmuesit: Mario Balotelli (bukur), Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Fiorentina), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Matteo Politano (Sassuolo) Simone Verdi (Bologna), Simone Zaza (Valencia).