17:17 / E Diele, 17 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Zyrtare: Kaka i jep fund futbollit

Superfutbollisti brazilian, Kaka edhe zyrtarisht është pensionuar nga futbolli, shkruan indeksonline.

Ai përmes një njoftimi ka bërë të ditur se nga sot është i gatshëm për të marrë një rol të ri në jetën e tij.

“Atë, ishte shumë më tepër se që mund të imagjinoja. Faleminderit! Tani jam gati për udhëtimin e ardhshëm. Në emrin e Jezusit. Amen “, ka shkruar Kaka.

35 vjeçari ka qenë pjesë e shumë skuadrave, ku në mesin e tyre Milani dhe Real Madridi.

Kaka ka fituar gjithçka me klubet, ku në vitin 2007 u kurorëzua me Topin e Artë. /IndeksOnline/

 

 

Temat: