13:55 / E Hënë, 12 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Ky futbollist do ta zëvendësoj Celinën

Pas lëndimit të Bersant Celinës në ndeshjen e së shtunës në skuadrën e tij, përzgjedhësi Bernard Challandes e ka ftuar në grumbullim Shkëlqim Demhasajn për dy ndeshjet e ardhshme kundër Maltës dhe Azerbajxhanit.

Futbollisti i Luzernit do t’i bashkohet ekipit kombëtare nesër në mëngjes.

Shkelqim Demhasaj është 22 vjeçar dhe është pjesë e Luzernit që nga viti 2017.

Ai më parë ka luajtur për grupmoshat e reja të Zvicrës. /IndeksOnline/

Der Spieler Shkelqim Demhasaj vom FC Luzern bejubelt seinen 1:0 Treffer gegen den FC Basel im Meisterschaftsspiel Luzern gegen Basel am Samstag, 25. November 2017, in Luzern. (KEYSTONE/Siggi Bucher)