10:02 / E Hënë, 12 Shkurt 2018

Zyrtare: Milani nënshkruan kontratën gjigante

Milani dhe kompania e njohur gjermane, Adidas edhe zyrtarisht kanë ndarë rrugët.

Nga 1 korriku i këtij viti fanellat rosonere do të mbajnë vulën e brandit të njohur “PUMA”.

Skuadra italiane dhe Puma kanë nënshkruar kontratë të re shumëvjeçare për prodhimin e fanellave.

Adidas dhe Milani filluan bashkëpunimin në vitin 1998. /IndeksOnline/