13:47 / E Enjte, 11 Janar 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Zgjidhet formacioni më i mirë në Evropë

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të vitit që është zgjedhur nga tifozët pas një sondazhi të publikuar në faqen zyrtare.

Pas një votimi rekord prej 8.8 milionë votash është zgjedhur Formacioni i vitit i tifozëve për vitin 2017.

Formacioni është i bazuar në një sistem 4-4-2, i cili ishte sistemi më popullor i zgjedhur nga tifozët gjatë procesit të votimit me 459,797 zgjedhje.

Ekipi i Tifozëve të UEFA.com i vitit 2017

Gianluigi Buffon (Juventus dhe Italia); Dani Alves (Juventus / Paris Saint-Germain dhe Brazil), Sergio Ramos (Real Madrid CF dhe Spanjë), Giorgio Chiellini (Juventus dhe Itali), Marcelo (Real Madrid CF & Brazil); Kevin De Bruyne (Manchester City FC dhe Belgjika, Toni Kroos (Real Madrid CF dhe Gjermani), Luka Modric (Real Madrid CF & Kroacia); Eden Hazard (Chelsea FC & Belgium)Lionel Messi (FC Barcelona & Argjentinë), Cristiano Ronaldo ( Real Madrid CF dhe Portugali)