21:10 / E Premte, 06 Dhjetor 2019

Zyrtarisht, kjo është ngjyra e 2020-s

Është fjala për Blunë Klasike, një ngjyrë që është tashmë një ndër të preferuarat e të famshemve.

Meghan Markle dhe Kate Middleton e kanë veshur këtë fundvit disa herë duke treguar një pamje serioze, e qetë për t’u parë dhe jo agresive.


Instituti “Pantone Color” publikon çdo fundvit ngjyrën që do të jetë në modë vitin e ardhshëm dhe këtë vit zgjedhja nuk është zhgënjyese.

Ngjyra e vitit për 2019-n, ishte ngjyra e koraleve, një ndërthurje mes rozës dhe portokallisë që u kthye në trend kryesor veçanërisht te makijazhet.

Mos i humb