23:55 / E Hënë, 16 Prill 2018

Për pak sa nuk u bë “kahre” (Video)

Skuadra e Mainzit arriti një fitore të madhe si vendase kundër Freiburgut në xhiron e 30’të në Bundesliga.

Mainzi fitoi fal dy golave të De Blasis, në minutën e 45’të dhe 79’të, shkruan IndeksOnline.

Dy golat e mesfushorit ishin me fat, i pari u shënua nga pika e bardhë, penallti kjo e cila u sanksionua me polemika dhe me ndihmën e VAR-it.

Kurse i dyti u shënua me vështirësi, pasi lojtari goditi topin në portën e zbrazët, edhe pse topi në fillim goditi shtyllen pastaj me fat u fut në portë.

Për më shumë shikojeni golin e dytë…