21:01 / E Martë, 13 Nëntor 2018 / indeksADMonline

​BMW zbulon fytyrën e serisë më të fortë 3 pa shenjën M

Gjiganti gjerman BMW do të paraqesë në panairin e veturave në Los Anxhelos versionin më të fortë të serisë së re 3 – M340i dhe M340i xDrive.

Gjatë promovimit të serisë 3, BMW njoftoi specifikimet e modelit që ishin një lloj prezantimi për M3 më të fuqishëm, dhe ishte hera e parë që u njoftua dhe si do të duket.

Modeli ka një turbo-mbushës V6 3.0 litërsh me 382 kuaj fuqi, kështu që është seria më e fuqishme 3 jashtë departamentit M të bërë ndonjëherë.

Sa i përket M340i me makinë xDrive, shpejtësia deri në 100 km/h për 4.4 sekonda, e cila është gjysmë sekonda më e shpejtë se versioni i njëjtë i gjeneratës së mëparshme.

BMW do të prezantojë zyrtarisht M340i / M340i xDrive më 28 nëntor. /IndeksOnline/

Temat: